Купівля велосипеда, що потрібно знати?

Рішення придбати велосипед має бути підкріплене не лише одним лише бажанням, а й певними знаннями, володіючи якими ви зможете зробити справді правильний вибір для себе самого. У цій статті ми розкриваємо всі нюанси купівлі велосипеда на прикладі нашого інтернет магазину з використанням досвіду продажів і питань, що часто ставляться від наших покупців.

Отже, ви захотіли обзавестися двоколісним другом, набрали в пошуку фразу купити велосипед або ж зайшли в перший веломагазин, що попався, на вашому шляху. Яка картина відкривається перед вами? Правильно - зовсім незрозуміла кількість різноманітних моделей, різниця в одній або двох деталях яких значно, або не дуже впливає на ціну. А ще й різні виробники. Добре якщо у вас є друг велосипедист або ви в дитинстві мали щастя володіти велосипедом більш-менш схожим на сучасні. Але якщо у вас такого досвіду не було, а друг нав'язливо пропонує купити його б/у-шний велосипед або радить непридатні вам варіанти, запасіться терпінням і приготуйтеся зануритися в цей світ хоч трохи глибше.

Часи, в які вся родина, та що там сім'я, ціла країна могла їздити велосипедом одного виду вже давно минули. На порозі ера нових технологій, які змінюються чи не щодня і кожна з них створюється, щоб ще трохи спростити нам життя. Так і з велосипедом. Усе величезна кількість різноманітних типів і моделей було придумано спеціально полегшення процесу їзди за певних умов. Але процес купівлі велосипеда це ускладнило в рази.

Основні етапи вибору велосипеда
1. Вибери тип велосипеда

Потрібно визначитися із типом велосипеда. Міський, шосейний, гірський, доладний, а може фетбайк? Щоб було простіше орієнтуватися у всій різноманітності, уявіть себе верхи на велосипеді, вітер розвиває ваше волосся, руки тримають кермо, а ноги крутять педалі. Ну і поки не забули, що вас оточує (рівна асфальтова дорога, ліс з горами, міські вулиці тощо) швидше читайте нашу статтю про типи велосипедів, там ви знайдете відповідь на цей пункт.

контент.png (3.20 MB)

2. Дізнайся своє зростання

Правильно вибрати велосипед по зростанню – теж не маловажне завдання. Адже від цього безпосередньо залежатиме зручність, комфорт і користь, яку вам принесе ваш двоколісний. Багато наших покупців впадають у невеликий ступор коли ми ставимо питання - а яке у ва зростання? Тому сміливо беріть лінійку/рулетку або що є під рукою і виміряйте свій зріст без взуття та внутрішню довжину ноги. Як співвіднести отримані параметри до велосипеда, ми розповіли в іншій статті нашого блогу.

3. Визнач бюджет

Визначити бюджет. Саме від цього пункту залежить чи будуть у вашого велосипеда гідравлічні гальма або ви обійдетесь звичайними ободними. Від вашого бюджету залежить матеріал рами та технології які в неї вкладені – чим дорожче, тим крутіше, не забувайте цього – але чи потрібне воно вам? Не варто недооцінювати бюджетні варіанти, вважаючи їх ненадійними та неякісними. Якщо ви збираєтесь їздити рідко, то навіщо переплачувати? Також варто врахувати, що велосипеди – товар сезонний, і наприкінці року проводяться активні розпродажі, де можна відірвати справді хорошу модель за невеликі гроші.

4. Підбери аксесуари

Подбайте про велоаксесуари. Зазвичай сума на купівлю необхідного екіпірування та додаткових речей дорівнює 20-30% вартості самого велосипеда. Не заощаджуйте на захисті, в першу чергу голови, а потім велосипеда - купіть шолом та велозамок. Спеціальний велоодяг не тільки покаже оточуючим, що ви належите до елітної касти сучасних особистостей, вона створена спеціально для утримання вашого тіла в оптимальному температурному режимі та зручності їзди.

5.  Оформи замовлення

Замовити вибрану модель. Цей етап ми вважаємо завершальним у процесі покупки велосипеда. Пам'ятайте, як і в звичайному магазині, інтернет магазини велосипедів надають абсолютно безкоштовну професійну консультацію з питань, що виникли у вас. У процесі оформлення замовлення вам потрібно буде вибрати спосіб оплати та доставки. Приміром, наш магазин пропонує кілька видів безготівкової та готівкової оплати, а також абсолютно безкоштовну доставку велосипедів по всій Україні прямо до дверей вашого будинку (зверніть увагу, велосипеди в коробці на 90% зібрані). Як бачите, покупку можна зробити максимально швидко, не встаючи з дивана, в цьому і є основна перевага онлайн майданчиків. Головне, не віддавайте перевагу різноманітним інтернет супермаркетам, адже якість консультації там перебуває на досить низькому рівні.

6. А як же гарантія?

Купуючи велосипед, зверніть увагу на наявність гарантії, адже це досить складний механізм, у якому простому користувачеві розібратися важко, а вартість запчастин часом дуже кусається. Найчастіше виробники надають роздільну гарантію на раму та обладнання (перемикачі, гальма та ін.). Також існують деталі, у яких є природне зношування в процесі їзди (покришки, ланцюг, зірки), на них гарантія не поширюється, тому приділіть їм особливу увагу.

контент-2.png (1.87 MB)

Вибір велосипеда відповідно до зростання

РОЗМІР РАМИ РІСТ ПОЗНАЧЕННЯ
13" (33см) 130-145 см XS
14" (35,6 см) 135-155 см XS (XSmall)
15" (38,1 см) 145-160 см S (Small)
16" (40,6 см) 150-160 см S (Small)
17" (43,2 см) 156-170 см M (Medium)
18" (45,7 см) 167-178 см M (Medium)
19" (48,3 см) 172-185 см L (Large)
20" (50,8 см) 178-190 см L (Large)
21" (53,3 см) 182-195 см XL (XLarge)
22" (53,9 см) 195-210 см XL (XLarge)

Наші правила

Ви — людина, далека від велосипедного світу, яка з якихось причин вирішила купити цього року свій перший велосипед. Ви починаєте шукати інформацію в мережі та швидко закопуєтесь у тоннах термінів та понять. Знайомі велосипедисти чомусь вважають, що байк дешевший за тисячу доларів — це повний мотлох, а на велофорумах сміються з вашого бюджету. Знайомо?

Ви не хочете розбиратися в класах обладнання Shimano та з'ясовувати, який діаметр коліс краще, хоча б тому, що не збираєтесь займатися велоспортом. Вам просто потрібно витратити гроші на нормальний велосипед початкового рівня, але немає часу/бажання вникати в премудрість вибору. Ви зайшли за адресою, ця нотатка саме для вас

Підбери собі вів:

  • Нізащо не купувати байк у супермаркеті
  • Не вибирати найдешевшу модель
  • Залишати частину бюджету на аксесуари
  • Розумний вибір – середній ціновий сегмент
  • Розумний вибір – середній ціновий сегмент